Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download
Rozumiem, że pytanie dotyczy czym różnią się od siebie implanty? I skąd bierze się różnica w cenie poszczególnych systemów ?
Zasadniczo teoretycznie w większości przypadków jest to tytanowa śruba o bardzo zbliżonej budowie w każdym systemie . Różnice tkwią w szczegółach takich jak skład domieszek w tytanie, rodzaj powierzchni implamntu, kształt gwintu, rodzaj połączenia z łącznikiem, itp. Zasadniczo z technicznych spraw największe znaczenie ma klasa tytanu i wiążąca się z znią ilość i skład domieszek w tytanie. Znacząca ilość żelaza zanieczyszczającego tytan może prowadzić do reakcji uczuleniowych i gorszego rokowania procesu osteointegracji.
 Większość tańszych systemów implantologicznych to kopie wiodących systemów. Patent w implantologii trwa 10 lat. Tak więc możemy się spodziewac wybierając ekonomiczne rozwiązania, że są to implanty znanych firm jedną lub dwie generacjie wstecz.
Osobną sprawą jest dostępność dedykowanych rozwiązań protetycznych. Wiele systemów z tańszej półki nie oferuje tak zaawansowanych rozwiązań jak indywidualne łączniki cyrkonowe, tytanowe czy frezowane mosty projektowane virtualnie a produkowane w skomputeryzowanych fabrykach na świecie.
Topowe firmy implantologiczne i te które do miana topowych pretendują zpewniają też lekarzom implantologom dostęp do najnowocześniejszej wiedzy i technoloii.
Na świecie jest pareset firm produkujących implanty. Co roku 20% z nich z nika z rynku a w ich miejsce pojawiają się nowe. Upadek firmy implantologicznej może oznaczać utrudniony dostęp do komponentów w przypadku jakiej kolwiek awarii i konieczność wymiany implantu na nowy, innej firmy.
Jeszcze osobną sprawą jest gwarancja. Większość firm daje 10 lat gwarancji na implanty i 5 lat na komponenty, trafiają się jednak firmy dające krutszy czas gwarancji np. lat 5. Ostatnimi czasy w klasie implantów ekonomicznych pojawia się coraz więcekj implantów bez gwarancji producenta.