Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

higiena_poGdy mówimy o implantach, bardzo ważnym elementem powodzenia jest właściwe utrzymanie higieny jamy ustnej zarówno w okresie pozabiegowym jak i późniejszym.
Bezpośrednio po zabiegu kluczową sprawą jest utrzymanie okolicy wszczepów w idealnej jak tylko to możliwe higienie.

 

Rana pozabiegowa jest miejscem wnikania bakterii, jednocześnie tkanki tej okolicy są obrzęknięte, bolesne i KRUCHE. Szwy stanowią dodatkowe miejsce retencji dla osadów. Pierwszy tydzień stosujemy specjalną bardzo miękką pooperacyjną szczoteczkę i specjalną pastę do zębów o podwyższonych właściwościach bakteriostatycznych. Miękka szczoteczka ma za zadanie czyścić bez uszkodzenia tkanek. Trzy razy dziennie płuczemy jamę ustną płynem dezynfekującym na bazie chlorheksydynę.

Oprócz samej higieny ważne jest wyeliminowanie innych czynników zwiększających ryzyko. Przez 48 godzin unikamy:

  • Palenia tytoniu

  • Jedzenia pokarmów o zwiększonej lepkości (łatwość powstawania osadów) oraz pokarmów mlecznych i mącznych

  • Unikamy przegrzewania okolicy.


Pamiętaj  osad na ranie pooperacyjnej może doprowadzić do zapalenia i tym samym utraty implantu.

Miękką pooperacyjną szczoteczkę kładziemy pod kątem 45 stopni do dziąsła i ruchem lekko obrotowym ciągniemy włosiem po dziąśle w kierunku rany (nigdy na odwrót ? może to doprowadzić do zerwania szwów). Powtarzamy wielokrotnie ten ruch zarówno od strony policzków jak i języka czy podniebienia. Ważne jest, aby oczyszczać zarówno zęby jak i dziąsła. Po szczotkowaniu jamę ustną płuczemy płukankami z chlorheksydynę.

O miękką szczoteczkę pozabiegową pytajcie swojego implantologa.