Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

3i_naturalny_zabWprowadzenie implantu to nic innego jak zastąpienie naturalnego [utraconego] korzenia sztucznym [śrubą tytanową].

 

Impant w zależności od zastanych warunków po wszczepieniu w kość zaszywamy na głucho i

 pozostawiamy na 3-6 miesięcy do wgojenia (postępowanie dwu etapowe ) lub przykręcamy natychmiast (natychmiastowe obciążenie) łącznik (część pośradnią znajdującą się między implantem a koroną) i zakładamy koronę czasową. Wybór metody zależy od jakości (gęstości) kości. Koroną czasową kształtujemy dziąsło. Po zakończeniu tego procesu zakładamy koronę ostateczną.

 

 

Mamy do dyspozycji wiele kształtów implantów, doboru właściwego implantu dokonuje lekarz na podstawie pantomogramu i badania pacjenta. Mamy do dyspozycji wiele zwieńczeń (powierzchni nośnych) implantów:

1. Klasyczne płaskie zakończenia implantów z połaczeniem wewnetrznym i zewnętrznym .

 

2. Implanty zintegrowane z łącznikiem tzw. jednoczęściowe np.: Nobel Dyrect,Osteoplant,Q-implant,

szczególnie przydatne w odcinku bocznym przy dobrych warunkach kostnych pozwalających na

natychmiastowe obciążenie.

nobel direct 3 copy

 

Dobranie właściwego implantu i jego właściwe umiejscowienie to dopiero polowa drogi do sukcesu. Zwieńczeniem całej pracy jest przemyślana praca protetyczna. Pierwszym etapem jest dobór łącznika. Do dyspozycji mamy całą gamę łączników standartowych oraz łączniki indywidualne. Tańszym rozwiązaniem są łączniki standartowe jednak z powodów estetycznych czasem musimy użyć łączników indywidualnych lub indywidualizowanych.

GingAbutCertain_copy

Łączniki indywidualne są projektowane i wykonywane za każdym razem do warunków zgryzowych w jamie ustnej pacjenta. Łączniki indywidualizowane to łączniki sandartowe z możliwością dopasowania do warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta.

ICAP454_copy

Drugą składową jest korona. Tu mamy trzy możliwości: korona na stopach szlachetnych, na złocie galwanicznym oraz korony bezmetalowe np Procera. Gdy braki są odtwarzane mostami , mamy dwie możliwości. Pierwsze rozwiązanie to most lany cementowany na łącznikach. Ze względów technologicznych wymaga wielu wizyt dopasowania uzupełnienia. Druga to most tytanowy frezowany z jednego jednorodnego kawałka tytanu. Metoda ta jest tak dopracowana, że dopasowanie jest praktycznie idealne.


Za grafiki dziękujemy firmom