Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

Czy warto skorzystać z ofert serwisów zakupów grupowych na wszczepienie implantów ?

To bardzo trudne pytanie. Przeanalizowaliśmy oferty implantologiczne jednego z największych na naszym rynku portalu tego typu. I okazało się , że nie wszystko złoto co się świeci. Dlaczego, spytacie Państwo ?  Zobaczmy jedną z ofert . Normalny koszt wszczepienia implantu systemu "X" podany przez gabinet  to 4000 pln,  oferowana duża zniżka rzędu 63 % czyli płacimy 1480 pln. Piękne prawda? Gdzie haczyk ? Przeanalizujmy dalej co z tego ma gabinet- z 1480 pln portal zabierze 50% + VAT  czyli  910 pln ,dla gabinetu zostanie 570 pln.  To nie starcza nawet na pokrycie kosztu implantu . Dodatkowo koszt jednorazowych materiałów , pracy personelu itp. to 300-400 pln, których nie pokrywa Państwa płatność . Przy 100 sprzedanych implantach tylko ten dodatkowy koszt to 30 000 pln . Prowadzę własne gabinety i na dołożenie do interesu kilkudziesięciu tysięcy mnie nie stać. Co tak naprawdę jest grane ?

 

Cofnąłem się w czasie do poprzednich cenników tego samego gabinetu . Okazuje się , że pewien czas temu cena za wszczepienie implantu w tym gabinecie wynosiła 1400 pln – teraz 4000 skąd ta różnica? W cenniku pojawiła się też pozycja odsłonięcie implantu 300-500 pln -na czymś zarobić przecież  trzeba . I ostatnia zmiana w cenniku tego gabinetu to zmiana cen protetyki na implancie, augmentacji kości , podniesienia dna zatoki, rentgenodiagnostyki , na wyższe oczywiście . Ponieważ w warunkach gwarancji producenta jest napisane , że w wypadku wykonania protetyki w innym niż autoryzowany gabinecie następuje utrata gwarancji, jesteście Państwo skazani na protetykę w tym gabinecie. I tym sposobem „ gabinet”  wychodzi  na swoje na " nadwyżkach" cenowych.  Trzeba dodać , że wielu lekarzy traktuje sprzedaż grupową jako drogę rozpoczęcia przygody z implantologią i poligon, na którym można zdobyć doświadczenie.

Zatem czy warto? Zapewne nie ma jednej odpowiedzi . Zanim się jednak Państwo zdecydujecie porównajcie Państwo cennik gabinetu z innymi cennikami klinik wykonujących ten sam system implantologiczny . Może się okazać że gdzie indziej bez promocji zakupów grupowych cena jest taka sama. Dowiedzcie się Państwo jakie koszty jeszcze będziecie musieli ponieść. I co najważniejsze spytajcie o doświadczenie implantologa , osobiście uważam że my lekarze powinniśmy uczyć się na kursach i szkoleniach a nie na pacjentach.