Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

Szablon chirurgiczny ma wygląd szyny lub protezy z otworami, które pozwalają na wprowadzenie implantów w miejscu i kierunku przez nas pożądanym. Szablon chirurgiczny pozwala w trakcie zabiegu na przeniesienie zaplanowanych rozwiązań do jamy ustnej pacjenta.

guide_chir002

Najnowsze osiągnięcie z zakresu implantologii to opracowana i wprowadzona w 2005r. do autoryzowanych gabinetów m.in. do KORDENTU przez firmę Nobel Biocare diagnostyka bardzo precyzyjnego planowania leczenia implantologicznego - Nobel Guide. Pozwala ona na natychmiastowe obciążenie wszczepionych implantów ostateczną, wykonaną już przed zabiegiem wszczepienia pracą protetyczną. Zabieg przeprowadza się z minimalnym urazem dla tkanek, a okres gojenia jest krótszy niż w metodach tradycyjnych.

Planowanie zabiegu przeprowadzamy w oparciu o tomografię komputerową szczęk i wykonanego specjalnie w tym celu szablonu radiologicznego. Zdjęcia tomograficzne są następnie analizowane przez lekarza w specjalnym programie komputerowym. W trójwymiarowym obrazie kości są rozmieszczane fantomy implantów, dobrane precyzyjnie do kształtu kości. Na tej bazie generowany jest szablon chirurgiczny pozwalający w trakcie zabiegu na przeniesienie zaplanowanych rozwiązań do jamy ustnej pacjenta.

Precyzyjny szablon chirurgiczny pozwala na:

  • optymalne wszczepienie implnatów
  • precyzyjnie i bezpiecznie
  • bezpłatowo
  • bez obrzęku
  • zamocowanie koron i mostów wykonanych przed zabiegiem.