Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

Przeszczep tkanki łącznej, przy regeneracji tkanek miękkich w celu np. zakrycia recesji dziąsła.

Recesja dziąsła oznacza obnażenie powierzchni korzenia zęba w wyniku ubytku tkanek przyzębia brzeżnego. Brzeg dziąsła jest w tym przypadku przesunięty dowierzchołkowo. Najczęściej stwierdza się także ubytek tkanek przyzębia - kości i ozębnej.


Zabiegi chirurgiczne wykonywane w celu pokrycia recesji dziąsła dzielą się na:

  • wolne przeszczepy tkanki miękkiej przeszczepy wolnego płata dziąsłowego,
  • przeszczepy podnabłonkowej tkanki łącznej
  • uszypułowane przeszczepy tkanki miękkiej płat przemieszczony bocznie, płat przemieszczony dokoronowo, płat półksiężycowaty przemieszczony dokoronowo, sterowane odtwarzanie tkanek,
  • wskazaniem dla przeszczepu łącznotkankowego jest konieczność poszerzenia strefy dziąsła przy wielu zębach szczególnie, gdy współwystępuje płytki przedsionek, nieprawidłowe przyczepy wędzidełek i mięśni, recesje dziąsła oraz przy braku szczególnych wymagań pacjenta dotyczących pozabiegowej estetyki tej okolicy.


Wykonuje się cięcie poziome na granicy śluzówkowo- dziasłowej bez przecinania okostnej o szerokości większej o jeden ząb po obu stronach operowanego obszaru. Bocznie i dowieszchołkowo preparuje się płat częściowy z jednoczesnym wycięciem przyczepów wędzidełka lub włókien mięśniowych. Płat śluzuwkowy przesuwany jest dowierzchołkowo i wszywany do okostnej.

W drugim etapie pozyskuje się przeszczep błony śluzowej z miejsca dawczego, którym najczęściej jest podniebienie twarde w okolicy przedtrzonowców. Wielkość i kształt przeszczepu ustala się za pomocą szablonu z folii, którą przenosi się na podniebienie. Po nacięciu błony śluzowej wokół szablonu przystępuje się do wypreparowania skalpelem przeszczepu o grubości ok.1-2mm.