Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

W ubytek kostny można wprowadzić Bio-Oss w formie granulek lub bloku, następnie przykrywa się go membraną kolagenową Bio-Gide. Membrana pełni funkcję bariery zapobiegającej wrastaniu komórek nabłonka w odbudowującą się tkankę.

Bio-Oss jest integrowany u pacjenta w procesie naturalnej regeneracji kości. Na nim dokonuje się budowa i tworzenie nowej, młodej tkanki kostnej. Naturalna struktura preparatu Bio-Oss umożliwia szybką rewitalizację naczyń krwionośnych. Komórki kostne sukcesywnie łączą się z cząsteczkami Bio-Oss.

Po około sześciu miesiącach, cząsteczki Bio-Oss ulegają połączeniu i tworzą nową strukturę kostną. Bio-Oss w niej zawarty przechodzi gruntowne przemiany i powoli zanika.

Bio-Oss jest materiałem całkowicie wolnym od białek, mogących przenosić choroby, jest czystym minerałem, więc stosowanie preparatu jest bezpieczne.

Czym jest Bio-Oss?

Bio-Oss jest naturalnym materiałem zastępczym pochodzącym z tkanki kostnej. W trakcie opatentowanego procesu produkcji usuwane są wszystkie składniki mogące powodować przenoszenie chorób lub wywołać reakcje alergiczne (cząsteczki organiczne). Naturalna charakterystyka struktury mineralnej pozostaje mimo to w dużym stopniu niezmieniona. Membrana kolagenowa Bio-Gide składa się z wysoko oczyszczonych włókien kolagenowych (pochodzących z tkanki wieprzowej). Wspomagają one gojenie tkanki kostnej i błony śluzowej:

¨      warstwa zbita chroni kość przed wrastaniem błony śluzowej

¨      warstwa porowata umożliwia integrację tkanki kostnej

Naturalna struktura preparatu Bio-Oss umożliwia szybką rewitalizację naczyń krwionośnych. Komórki kostne sukcesywnie łączą się z cząsteczkami Bio-Oss. Po około sześciu miesiącach, cząsteczki Bio-Oss ulegają połączeniu i tworzą nową strukturę kostną. Bio-Oss w niej zawarty przechodzi gruntowne przemiany i powoli zanika (niebieskie komórki). Bio-Gide ulega stopniowemu rozkładowi następującemu w czasie sześciu do dziewięciu miesięcy.

Postępowanie po przebytym zabiegu:

¨      przez 1-2 dni unikać wysiłku fizycznego i mniej mówić

¨      czyścić zęby tak jak zwykle zwracając szczególną uwagę na operowany obszar

¨      przez okres 2-3 dni przykładać, często zmieniając zimne kompresy (redukują obrzęki i ból)

¨      przez 2-3 dni unikać ekstremalnego przegrzania i nasłonecznienia, nie spać i nie odpoczywać leżąc płasko, głowa musi być uniesiona przez okres 2-3 dni

¨      nie palić i nie pić alkoholu przez 2-3 dni

¨      przez 3-4 dni posiłki powinny się składać z potraw płynnych i półpłynnych (niezbyt gorących)

¨      zaczynając od następnego dnia po zabiegu należy płukać usta po jedzeniu

¨      leki przepisane przez lekarza (środki przeciwbólowe i antybiotyk) należy stosować ściśle według jego wskazań

Przez kilka dni po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia:

¨      Bólu po operowanej stronie, obrzmienia okolicznych tkanek lub/oraz trudności w szerszym otwarciu ust i przełykaniu

¨      Gorączki, (jeśli temperatura jest wyższa niż 38 stopni C skontaktuj się ze swoim stomatologiem)

¨      Ponownego krwawienia: powinno ono ustać po 30-60 minutach od przyłożenia na operowaną stronę zimnego okładu. Jeśli krwawienie nie ustaje w podanym czasie, powinieneś skontaktować się ze swoim dentystą.