Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

17

System nawigacji i virtualnego planowania zabiegu implantologicznego. System Nobel Guide to nowa jakość w implantach firmy Nobel Biocere.Zaprezentowany po raz pierwszy dwa lata temu na Konferencji Naukowej w Las Vegas, a zaraz potem w Polsce. Został udostępniony implantologom praktykom w wersji testowej. Innowacyjność zabiegów Nobel Guide polega na bardzo zaawansowanej diagnostyce tomografią komputerową a następnie obróbce specjalnym trójstopniowym oprogramowaniem Nobel Guide. Na wirtualnym trójwymiarowym obrazie żuchwy lub szczęki wykonujemy wirtualny zabieg implantacji.

Sterowanie przeziernością obrazu kości, możliwość podglądu przebiegu nerwówi obejrzenia modelu 3d kości z każdej strony pozwalają na niewyobrażalną do tej pory precyzję w planowaniu zabiegu.

 

14

Po "implantacji" projektujemy w komputerze szablon chirurgiczny, który pozwoli przenieść do jamy ustnej pacjenta naszą wirtualną koncepcję leczenia implantologicznego. Cyfrowy projekt szablonu Nobel Guide zostaje przesłany transmisją satelitarną do fabryki w Szwecji., a następnie odesłany już w rzeczywistej formie do nas. Na podstawie tego szablonu powstaje uzupełnienie protetyczne.

Ten sam Nobel Guide szablon służy nam jako prowadnica podczas wprowadzania implantów. Dzięki systemowi NOBEL GUIDE dopasowanie uzupełnienia protetycznego do wszczepionych implantów jest tak duże, że wreszcie możemy zaproponować pacjentom satysfakcję i komfort, jaki daje odzyskanie zębów.

Przygotował Jarosław Marciniak

www.kordent.com.pl