Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download
Bardzo ważnym etapem dla udanego umieszczenia implantów jest bardzo szczegółowy proces planowania. W tym celu potrzebna jest identyfikacja struktur takich jak zatoka szczękowa czy nerw żuchwy oraz wyraźny obraz struktury kości. Zęby żuchwy unerwione są przez splot zębowy dolny. Utworzony jest on przez nerw zębodołowy dolny, będący obok nerwu językowego i uszno- skroniowego główną gałęzią nerwu żuchwowego. Aby mieć 100 % pewności gdzie umieszczone są nerwy lekarz często wysyła pacjenta na tomografię komputerową szczęki i żuchwy.

Całkowite bezzębie występujące po utracie lub usunięciu wszystkich zębów jest wskazaniem do uzupełnienia protetycznego, które poprawi jakość jedzenia, mówienia, żucia.

W przypadku całkowitego bezzębia możemy zaproponować trzy rozwiązania:

  • Proteza osiadająca,
  • Proteza osadzona na implantach,
  • Most osadzony na implantach.

Są to braki zębowe ograniczone przez zęby tylko z jednej strony . Są to bardzo groźne braki , zostało bowiem utracone naturalne podparcie zębów na bokach. Pojawia się patologiczne oparcie na zębach przednich często doprowadzając do ich zniszczenia . Stan taki jest również niebezpieczny dla stawów skroniowo-żuchwowych mogąc doprowadzić do ich zwyrodnienia i częto do silnych bóli głowy.

Braki międzyzębowe możemy umownie podzielić na dwie grupy :

brak_z_przodu

- pierwsza : niewielkie braki 1-3 zębów

- druga - rozległe braki gdy brak więcej niż 3 zębów

1zab2_kopiaBrak jednego zęba jest bardzo częstym problemem przed jakim staje pacjent i jego stomatolog.
Istnieje kilka możliwości zaopatrzenia protetycznego pacjenta.


Podkategorie